DĖKINGUMO DIENORAŠTIS - tai maža knygelė dideliems tavo gyvenimo pokyčiams!
Ką rasiu dėkingumo dienoraštyje?
Dėkingumas – tai jausmas, įprotis būti sąmoningam, pastebėti mažas smulkmenas, kurios, iš tiesų yra tokios svarbios kiekvieno mūsų gyvenime. Būti dėkingam – tai visų pirmą būti dėkingam sau: už tai koks (-ia) esi, kaip gyveni ir kaip moki mylėti save. Tik būdamas dėkingas (-a) sau, išmoksti atsiverti pasauliui savo geriausiomis savybėmis bei priimti jį tokį, koks yra. Jausti dėkingumą ir koncentruotis į tai, ką turi, o ne į tai, ką norėtum turėti, į tai, koks esi, o ne į tai, koks norėtum būti, ką veiki ir kokių tikslų sieki. Dėkingumas – tai kelias į aiškesnį savęs, savo gyvenimo prasmės ir tikslo suvokimą bei laimės jausmą, kuris pamažu tampa nuolatine tavo būsena.
Įvairūs moksliniai tyrimai parodė, kad dėkingumas glaudžiai siejamas su teigiamais pokyčiais mūsų gyvenime:
-
Laimės jausmas tampa pastovus
-
Gerėja santykiai su šeima, artimiaisiais, draugais, sutuoktiniu
-
Išauga produktyvumas
-
Skatina pasitikėjimą savimi ir meilę sau
-
Tampame sąmoningesni
-
Pozityviau mąstome
-
Aktyviau sprendžiame problemas – tampame proaktyvūs
-
Pozityvus mastymas teigiamai atsiliepia mūsų sveikatai
Dėkingumo dienoraščio tikslas – kad pasaulyje būtų kuo daugiau pozityvių ir laimingų žmonių. Laikydamas (-a) šį dienoraštį savo rankose TU tapsi šio tikslo dalimi.
Dėkingumo dienoraštyje tavęs laukia 5 kasdien užduotys, kurios buvo atrinktos remiantis įvairiais psichologiniais tyrimais ir rekomendacijomis:
I. Vienas dalykas, dėl kurio šiandien jautiesi laimingas.
Pasak Sh. Achoro, aprašydami vieną teigiamą patirtį, kurią išgyvenote per praėjusias 24 valandas, o atskiru punktu išskirdami kiekvieną detalę, kurią pamenate, padėsite savo smegenims iš naujo išgyventi tą patirtį, ir tokiu būdu smegenys išmoks pozityvaus elgesio. Šis metodas veikia, nes smegenys nemoka atskirti vizualizacijos nuo realios patirties. Iš esmės taip jūs padvigubinsite prasmingą patirtį savo smegenyse. Jeigu šį ritualą atliksite kasryt 21 dieną, jūsų smegenys persiprogramuos. Iš tiesų moksliniai tyrimai rodo, kad chroniška liga sergantys ar chronišką skausmą jaučiantys pacientai, kurie darė šį pratimą šešias savaites iš eilės, po šešių mėnesių jau vartojo 50 proc. mažiau skausmą malšinančių vaistų!
II. Geriausia manęs versija.
Jūsų tikslas – tapti geriausia savęs paties versija. Nepainiokite – būtent savęs paties geriausia versija, o ne kokios nors kino žvaigždės ar verslo pasaulio ryklio. Išsinagrinėkite savo silpnąsias savybes ir įvardinkite sau, kuo jas norėtumėte pakeisti. Galbūt norite labiau pasitikėti savimi, dažniau šypsotis ar nustoti skųstis? Aprašykite savęs geriausią versiją įvardindami tas savybes kiekvieną dieną. Psichologų teigimu, tai veikia tarsi savęs programavimas ir rezultatai pastebimi jau po trijų savaičių!
III. Už ką šiandien jaučiatės dėkingi?
Užrašykite. Norint pasiekti ilgalaikį efektą Sh. Achoras pataria tai daryti 21 dieną iš eilės. Jo teigimu, pagrindinė priežastis, kodėl taip reikėtų daryti, yra ta, kad smegenys išmoksta fiksuoti teigiamus, o ne neigiamus dalykus. Ir tai yra greičiausias būdas „mokytis optimizmo“. Po 21 dienos susiformuos „dėkingumo įprotis“ ir nebeįsivaizduosite nė dienos, be dėkingumo praktikos. Tai Jums duos ne tik nuolatinį optimizmo jausmą, bet ir pradėsite labiau pasitikėti savimi, vertinti tai, ką turite, užmegzti ir palaikyti santykius su artimaisiais, lengviau išgyvensite stresines situacijas.
IV. Mano padarytas geras darbas kitam žmogui.
-
geri poelgiai skatina natūralių kūno skausmą malšinančių medžiagų – endorfinų- gamybą;
-
atlikus gerą darbą, užplūsta ramybė ir euforija, ir tai vadinama pagalbininko ekstaze;
-
geri poelgiai neleidžia susirgti depresija, sumažina organizme susikaupusias patirto streso pasekmes;
-
stirpina imuninę sistemą, susilpnina fizinius negalavimus ir esančių lėtinių ligų pasekmes;
-
geras elgesys su kitais didina savivertę, optimizmą ir bendrą pasitenkinimą gyvenimu.
-
gerų darbų fiksavimas ir užrašymas padės išsidugyti gerumą, kaip natūralų įprotį!
V. Vieta tavo svarbiausiems darbams ir užduotims.
Gėbėjimas prioritizuoti, atsirinkti tai kas Jums šiandien svarbiausia ir tai užrašyti, padeda susikoncentruoti, susikaupti ir atlikti užduotis kur kas produktyviau, nei iki šiol galvojote. Pabandykite kasdien užrašyti tik tris pagrindinius darbus kuriuos norite atlikti. Dienos pabaigoje pastebėsite, kad ne tik atlikote tas užduotis, bet ir liko kur kas daugiau laiko kitiems darbams bei planams įgyvendinti!